RSS 
        
        
             
          
       Ви увійшли як Гость 
        П'ятниця, 19.04.2024,  
                  Вітаю Вас Гость  
Категорії розділу
Наша кнопка
Презентації для дітей


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard»

Каталог файлів

Головна » Файли » Читання » Навчання грамоти

Презентація.Завітало сонечко на урок.
Щоб завантажити файл, зареєструйтесь, або увійдіть під своїм логіном 26.08.2014, 22:15

Мета. Закріпити знання учнів про звуки [ц], [ц’] та букву „це”, яка позначає ці звуки, вчити читати слова з вивченою буквою; виконувати звуко-буквений аналіз слів; закріпити уміння читати зв’язний текст, відповідати на запитання, самостійно ставити питання за змістом прочитаного. Виховувати почуття доброзичливості, культуру мовлення. Обладнання: каса букв, склади, звукові фішки, набірне полотно, ілюстрації. Хід уроку І. Організаційний момент. Завітало сонечко на урок. Слайд №1. Привітання 2 – й учень. Ми вам раді, люди добрі, Щоб урок пройшов не марно, І вітаєм щиро вас, Треба сісти рівно, гарно І запрошуєм ласкаво І виконувати те, На урок у 1-ий клас. Про що мова зараз йде. Слова учнів 1-й учень Пролунав дзвінок, Починається урок, Працюватимем старанно, Щоб почути у кінці, Що у нашім першім класі Діти просто молодці! Урок має бути Ми будемо - цікавим; - трохи казковим; - навчальним; - продуктивним - дисциплінованими; - уважними; - зібраними; - активними ІІ. Мотивація навчальної діяльності Вчитель. Сьогодні у нас урок читання. Скажіть мені, будь-ласка, яким має бути наш урок? Слайд №2. III. Актуалізація опорних знань учнів. 1. Бесіда на повторення вивченого („Мікрофон”). Слайд № 3. - Скажіть , будь ласка, яку букву ми вивчили на минулому уроці? (Букву „це”). - Якими звуками вона передається? (звуками [ц], [ц’]). - Що ви можете сказати про звук [ц]? (цей звук приголосний). - Коли звук [ц] стає м’яким? (коли після нього йде м’який знак, буква і, я, ю) - Наведіть приклади коли звук [ц] стає м’яким? Коли твердим? - Звуки ми ……… ; букви ми ……… . IV. Повідомлення теми та мети уроку. Слайд № 4, 5. V. Формування навичок читання. 1.Розгадування ребуса. Слайд №6. 1 2 1. В спеку песику і кішці Гриць приніс води з криниці. Ті прибігли: ну й біда - З миски зникла вся вода! Хто це воду випив? Хто це? Здогадались, дітки? ………( Сонце) 2. Я гірка і завжди свіжа, Всім подобаюсь, одначе, Хто мене ножем уріже Неодмінно сам заплаче.(Цибуля). Звуко- буквений аналіз слів «сонце», «цибуля».Слайд №7. 2.Аналітико- синтетичні вправи. Робота парами.(З’єднати звукові схеми зі словами).Слайд № 8. ----- О ----- цап ----- О ----- О === О лисиця ------- ------ О ------ заєць ------- О === О === слон Перевірка. Діти піднімають зелені кружечки, хто виконав вірно. Фізкультхвилинка. Слайд №9. Добре те, що сонце світить! Добре те, що вітер віє! Добре те, що цей ось ліс Разом з нами ріс і ріс! Добре те, що в нашій річці Синя, не брудна вода. І мене матуся рідна Після школи зустріча. Добре гратися надворі! Добре вчитися у школі! Добре плавать у ставку! Добре те, що я живу. Вчитель. Для того, щоб гарно читати, ми повинні розчитатися. Проведемо декілька вправ. 3.Мовна зарядка. Слайд 10. а) читання складів ЦА, ЦУ, ЦІ, ЦЕ, ЦО, ЦЬО, ЦИ, ЦЮ, ЦЯ. -Прочитайте склади, де [ц] - твердий, [ц’] - м’який. б) читання таблиці для розширення кута зору. Гра „Піраміда”. Слайд № 11. цап * цех цирк * цегла цукор * цуцик цукерка * суниця Вчитель. Ми знаємо, що у країні Гри живуть казки. Зараз ми пограємо в гру „Допоможемо Червоній шапочці”.Слайд № 12. в) Гра „Червона Шапочка”. Повертаючись із лісової школи Червона шапочка помітила на галявині суниці і почала їх збирати в кошик. Раптом з кущів вискочив зайчик і перевернув кошик, де були слова зі складів. Слова розсипались. Давайте допоможемо їй скласти ці слова. во ци ди ля ли бу си кор ця ца цу пок (Цибуля, водиця, лисиця, цапок, цукор). - На які питання відповідають ці слова? - Як називаються ці слова? (Це слова назви предметів, або іменники) в) Конкурс на найкраще виконання скоромовки Гра „Хто краще” (Діти вдома приготували скоромовки з буквою „це”) 1) Очиці у вовчиці, Неначе блискавиці. 2) Летів горобець, сів на хлівець. А як вийшов стрілець, то утік горобець. 3) Усім подобається це куце цуценя. 4) У кільця немає кінця, Всі кільця без кінця. -Які слова з буквою „це” ви запам’ятали, слухаючи скоромовки. г) Читання чистомовки. Слайд 13. Ця-ця-ця – гарна мильниця Ці-ці-ці – м’якенькі лапки в киці Це-це-це – кругленьке лице Ац-ац-ац – побудували палац. 4. Фізхвилинка. Слайд № 14. Сильний вітер до землі Гне дерева молоді. (Два нахили вперед.) А вони ростуть, міцніють, Вгору тягнуться, радіють. (Руки вгору, стають на носочки.) Вітер віє нам в лице; Захиталось деревце. (Нахили вліво-вправо.) Вітерець все тихше, тихше, (Присідання.) Деревце все вище, вище! (Стають на носочки.) 4. Робота з підручником. Слайд № 15. А).Читання казки вчителем «Родичі». - Хто з ким розмовляв? Б).Читання „ланцюжком” В). Читання в особах. 5. Читання вірша вчителем «Уставати рано треба». Слайд № 15. - Як звати дівчинку? - Що зробило сонечко? А). Читання вірша мовчки. Б). Читання вірша по рядах вголос разом. V. Підсумок уроку. Слайд № 16. Технологія „Незакінчене речення” «Що я вже знав (знала)...” , « Про що дізнався (дізналась)…», «На уроці для мене важливим було…». Додатковий матеріал. Гра «Впіймай звук [ц’]”. Когутик-співунець. Наш когути-співунець В поле вивів тракторець, Нивку цілий день орав, Житом, просом засівав. Кажуть кури: -Молодець! Взимку матимеш хлібець Та ще й кашу. (А. Камінчук).

Категорія: Навчання грамоти | Додав: shtuchka
Переглядів: 2281 | Завантажень: 216 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук по сайту
Новини освіти
Поділися з друзями

Copyright MyCorp © 2024