RSS 
        
        
             
          
       Ви увійшли як Гость 
        П'ятниця, 29.03.2024,  
                  Вітаю Вас Гость  
Категорії розділу
Наша кнопка
Презентації для дітей


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard»

Каталог файлів

Головна » Файли » Математика » Математика

«Десятковий склад числа. Розв’язування задач на основі практичних дій з предметами і за малюнком.»
Щоб завантажити файл, зареєструйтесь, або увійдіть під своїм логіном 30.11.2011, 18:33
Тема уроку: «Десятковий склад числа. Розв’язування задач на основі практичних дій з предметами і за малюнком.»
Мета уроку :закріпити знання, уміння, навички учнів про десятковий склад числа. Продовжувати вчити дітей проводити найпростіші математичні дії з числами. Корегувати знання та вміння дітей щодо назв чисел другого десятку, виправляти під час використання числівників у межах 20.Продовжувати вчити дітей розвязувати задачі.Удосконалювати вміння дітей працювати самостійно.
Розвивати логічне та абстрактне мислення учнів.Виховувати любов до рідної мови через гру, використовуючи цікаві завдання, вправи.

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1) Усний рахунок слайд 2

- Ви любите казки? Добре їх знаєте? Чому казки називають народними?
- Якщо ви любите казки, добре знаете їх, як ви думаєте, куди ми зробимо подорож?
- Сьогодні ми з вами зробимо подорож у казку.А у яку ви довідаєтеся , коли розвяжетеприклади.

Т Е Р Е М О К
12 17 13 20 6 10 16

10+2 =12 15-5=10 10+10=20 10 + 3=13
5+1=6 16+1=17 17-1 =16
слайд 3 ТЕРЕМОК

III Повідомлення теми і мети уроку.

- Нещодавно ми познайомились з вами з числами другого десятка.Протягом останньго часу ми вчились працювати з ними, узнали багато нового.Одже , сьогодні ми згадаємо весь пройдений матеріал по цій темі, наприкінці уроку підіб'ємо підсумок. А ви на уроці покажете свої знання, уміння працювати. У шлях!
IV . Робота по темі уроку.
1) Відновлення числового ряду. Рахунок прямий і зворотній.
слайд 4 Мишка

Cтоит у полі теремок.
Він не низк-невисок.
Біжить повз мишка-норушка.
Побачила теремок, зупинилася й запитує:
- Терем-теремок! Хто в теремі живе?
Ніхто не озивається.

Лише на двері записка «Віднови числовий ряд»
слайд 5 Числовий ряд

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

- Порахуйте від 1 до 20
- Порахуйте від 20 до 1
- Порахуйте від 4 до 20
- Порахуйте від 11 до 18
- Порахуйте від 10 до 20
-
- Увійшла мишка в теремок і стала в ньому жити.
2) Математичний диктант.Десятковий склад числа.
слайд 6 Лягушка- квакушка

- Прискакала до терема жаба-квакушка й запитує:
- Терем-теремок! Хто в теремі живе?
- Я, мишка-норушка! А ти хто?
- А я жаба-квакушка.
- Пусти мене до себе жити!
- Добре, але якщо виконаєшь завдання.

- Нам треба написати математичний диктант.А в чому ми пишемо математичний диктант? Тоді відкриваємо зошит, від попередньої роботи відступаємо 4 клітинки вниз і десять вправоі записуємо «Класна робота»
слайд 7 Класна робота

14 4 13 15 3 16 20 12 (на дошці теж)

- прочитайте всі числа (читають по черзі називаючи кількість десятків та одиниць)
-прочитайте тільки двозначні числа.
-прочитайте однозначні числа.

- Жаба стрибнула в теремок. Стали вони вдвох жити.

3) Десятковий склад числа
слайд 8 Зайчик - пострибайчик

Біжить повз зайчик-пострибайчик. Зупинився й запитує:
- Терем-теремок! Хто в теремі живе?
- Я, мишка-норушка!
- Я, жаба-квакушка. А ти хто?
- А я зайчик-пострибайчик
- Пустіть мене до себе жити!
- Добре, але якщо виконаєшь завдання.
слайд 9 Десятковий склад числа

Давайте пригадаємо із яких розрядів складаються двозначні числа?

1дес.5 од = 1дес.1 од =
1дес.7 од = 1дес.4 од =
1дес.9 од = 1дес. 8 од =
Заєць скок у теремок!
Стали вони втрьох жити.

4) фізхвилинка
слайд 10 Лисичка

Іде лисичка-сестричка. Постукала у віконце й запитує:

- Терем-теремок! Хто в теремі живе?
- Я, мишка-норушка.
- Я, жаба-квакушка.
- Я, зайчик-пострибайчик
- А ти хто?
- А я лисичка-сестричка.
- Пустіть мене до себе жити !
- Добре, але якщо ти нам допоможешь відпочити.
слайд 11 Фізхвилинка

Забралася лисичка в теремок. Стали вони вчотирьох жити.
5) Розвязування задачі.
слайд 12 Вовк

Прибіг вовчок-сірий бочок, заглянув у двері, і запитує:
- Терем-теремок! Хто в теремі живе?
- Я, мишка-норушка.
- Я, жаба-квакушка.
- Я, зайчик-побегайчик.
- Я, лисичка-сестричка.
- А ти хто?
- А я вовчок-сірий бочок.
- Пустіть мене до себе жити!
Подумали звіріікажуть:
- Добре, але якщо ти розвяжешь задачу.
слайд 13 Малюнок до задачи

Пішли вовк і лисичка на рибалку.Лисичка спіймала 10 рибин , а вовк на 2 рибки більше. Скільки рибок спіймав вовк?

- Про кого задача?
- Що робили вовк і лиса?
- Нам відомо скільки рибин спіймала лисичка?
- Скільки?
- Чи відомо нам скільки рибин спіймав вовк?
- А що відомо?
- Яке питання задачи?
- Перед тим як розв. задачу давате складемо коротку умову.
слайд 14 Коротка умова задачи
- Про кого задача?
- Якими буквами по значимо в короткій умові задачи.
- Що нам відомо про лисичку?
- А про вовка?
- Якою стрілочкою позначимо ,що вовк спіймав більше ніж лисичка?

1-2 учня розказують умову задачи , спираючись на коротку умову.
- Одже, якщо вовк спіймав більше то якою дією ми розв.цю задачу?
- Який можна скласти приклад?
- Яка відповідь?

Вовк і вліз у теремок. Стали впятером жити.

V . Закріплення вивченого. Самостійна робота .

слайд 15 Ведмідь

От вони все в теремку живуть, пісні співають.
Раптом іде повз ведмідь клишавий. Побачив ведмідь теремок, почув пісні, зупинився й заревів щосили:

- Терем-теремок! Хто в теремі живе?
- Я, мишка-норушка.
- Я, жаба-квакушка.
- Я, зайчик-побегайчик.
- Я, лисичка-сестричка.
- Я, вовчок-сірий бочок.
- А ти хто?
- А я ведмідь клишавий.
- Пустіть мене до себе жити!
Звірі йому відповідають:

- Мы з задоволенням тебе впустили, але ж ти такий великий , а в нас вже і місця немає.
- Я буду у вас на даху жити.

Поліз ведмідь на дах і тільки сів – трах-тарарах! - затріщав теремок і весь розвалився. Ледве встигнули з нього вискочити мишка-норушка, жаба-квакушка, зайчик-побегайчик, лисичка-сестричка, дзиґа-сірий бочок – усе цілі й непошкоджені.
Прийнялися вони колоди носити, дошки пиляти — новий теремок будувати.
Дружба им помогла.

- А в той час поки звірі відбудовують теремок ви теж попрацюєте.
Подивимося, які ви дружні, як умієте працювати самостійно.

слайд 17 Будівництво теремка
У кожного завдання-картка : Виміряти довжину шляху мишки (вовка,лисички, зайця і т.д до теремка)

VI . Підсумок уроку.
слайд 18 Новий теремок
- Попрацювали звірі на славу. Вибудували новий теремок. Краще колишнього вийшов теремок! Стали вони разом жити – поживати, так добра наживати.

VII . Оцінювання. Домашнє завдання (теремок )
Категорія: Математика | Додав: len-stef
Переглядів: 5545 | Завантажень: 204 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук по сайту
Новини освіти
Поділися з друзями

Copyright MyCorp © 2024