RSS 
        
        
             
          
       Ви увійшли як Гость 
        Четвер, 28.03.2024,  
                  Вітаю Вас Гость  
Категорії розділу
Наша кнопка
Презентації для дітей


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard»

Каталог файлів

Головна » Файли » Математика » Математика

Переставна властивість додавання. Будинок дружби
Щоб завантажити файл, зареєструйтесь, або увійдіть під своїм логіном 22.02.2013, 15:04
Переставна властивість додавання. 1 класТема. Переставна властивість додавання. Будинок дружби. 
Мета: ознайомити з переставною властивістю додавання; розвивати обчислювальні навички й уміння; розвивати мовлення, мислення, увагу, пам’ять; удосконалювати навички читання; підтримувати інтерес до вивчення математики і показати її зв’язок з іншими предметами, зокрема з читанням; виховувати культуру спілкування, шанобливе ставлення до праці. 
Девіз уроку: Хто нічого не помічає, 
Той нічого не вивчає. 
Хто нічого не вивчає, 
Той завжди рюмсає і скучає. 
Обладнання : роздатковий матеріал, планшет «Казковий ліс»,малюнки ведмежат, ялинок, матрьошок, картки з цифрами,комп‘ютер, індивідуальні картки з текстом. 
Вид уроку:інтегрований. 
Тип уроку:урок засвоєння нових знань. 
                                                             Хід уроку 
І. Організаційний момент. 
- Сьогодні на уроці у нас присутні гості. Привітайтесь і подаруйте їм свою найкращу посмішку. 
Слайд № 2 
- Що ви бачите на екрані? (Сонечко). 
- Це сонечко незвичайне. А що в ньому незвичайне?(Замість промінчиків геометричні фігури). 
- Які?Скільки їх? 
- Молодці! Ось ви і справились із першим завданням. 
- Урок наш теж незвичайний. Будьте уважні та старанні. А я бажаю вам успіхів і бути такими ж усміхненими, як це сонечко,і задоволеними своїми результатами. 
ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань. 
1. Робота з натуральним рядом чисел. 
Завдання: 
- Яке число стоїть між числами 3 і 5? 
- Назвіть попередні числа: 4, 9. 
- Назвіть «сусідів» чисел: 7, 2. 
- Назвіть наступні числа: 8, 1. 
- Назвіть числа, більші за число 8. 
- Назвіть числа менші ніж3. 
- Назвіть найменше з цих чисел. Найбільше. 
2.Усна лічба. 
Гра «Зайченята та ялинки». 
На дошці приклади, на набірному полотні – зайчики, на столі вчителя – ялинки. Діти по одному беруть ялинку, розв‘язують приклад та біля кожного зайчика «садять» ялинку. 
5+5 7+3 9+1 6+4 8+2 
Ведмежата - сірі спинки заховались за ялинки, 
А цих п‘ятеро малят на галявині сидять. 
Не ховаються в затінок,бо нема у них ялинок, 
Нумо, діти, поможіть. Їм ялинки посадіть! 
Слайд №3. 
3. Контроль знань. 
- Пригадаємо склад числа 8. 
- Як називаються числа при додаванні? 
ІІІ. Вивчення нового матеріалу. 
1. Оголошення теми і мети уроку. 
- Сьогодні на уроці ви вивчите ще один математичний секрет та познайомитесь із однією цікавою історією написання чудової казки та її героями, які теж будуть допомагати вам на уроці працювати. Тема сьогоднішнього уроку: «Переставна властивість додавання. Будинок дружби». 
2.Практична робота над задачею. 
У Насті 3 матрьошки, а у Сніжани 2 . Скільки всього у них матрьошок ? 
3+2=5 
-А зараз поміняйтесь місцями. Який приклад ми тепер складемо ? 
2+3=5 
Висновок: Від зміни місць доданків сума не змінюється. 
3.Робота з підручником. 
Приклади №4, ст. 76. 
2+7=9 9+1=10 6+4=10 
7+2=9 1+9=10 4+6=10 
4.Фізкультхвилинка. 
Букви стали по порядку, дружно вийшли на зарядку. 
Руки вгору підняли, до сонечка потягли. 
В різні боки розвели, полетіли, попливли. 
Потім їх вперед зімкнули і в долоні всі сплеснули. 
Як закінчили плескать, стали долі опускать. 
Ніжками затупотіли і за парти тихо сіли. 
5. Гра «Дешифрувальник». (Слайд №, №7.) 
- Скільки букв у цьому слові? 
- Яка перша буква? 
- На якому місці стоїть буква Б? 
6.Бесіда.(Слайд № 8). 
- Ось це і є Чебурашка. 
(Слайд №9). 
-А ось це Е.М.Успенський – російський письменник, який придумав і написав казку про Чебурашку. А було це так. Одного разу Едуард Миколайович прийшов до своїх знайомих і побачив, як вони приміряли своїй донечці нову шубу. Маленька дівчинка дуже кумедно виглядала в купленій «на виріст» шубці і постійно падала, оскільки ходити в обновці було дуже незручно. Після чергового падіння тато зі сміхом узяв на руки свою донечку і лагідно сказав: 
- Іди-но до мене, моя Чебурашко! 
Письменник здивувався: 
- Чебурашка? 
- Так! Невже ти ніколи не чув цього слова? Коли ми падаємо, то кажемо «чебурахнувся». А моя доня «чебурахається» часто, то виходить, що вона Чебурашка. 
Цілу ніч Едуард Миколайович не міг заснути, його не покидала думка написати казку про Чебурашку. А через деякий час вона з‘явилась на книжкових полицях і відразу полюбилась дітям та дорослим. Пізніше навіть створили мультфільм за цією казкою. 
- До речі, скажіть, будь ласка, а в природі є така тварина? 
- Правильно, ні. Чебурашка повністю вигаданий персонаж, і його їм‘я є одночасно і його назвою. Окрім Чебурашки Успенський написав багато цікавих творів, зокрема придумав героїв мультфільму «Каникулы в Простоквашино», який ви теж, напевно, знаєте і любите. 
5.Робота над реченням.(Слайд № 10) 
Чебурашку придумав Едуард Успенський. 
- Прочитайте речення. 
- Як пишуться слова в реченні? 
- Скільки у ньому слів? 
- Який розділовий знак стоїть у кінці речення? 
- А ще які розділові знаки можуть бути в кінці речення? 
- З якої букви починаємо писати речення? 
- Запишемо схему речення. 
- Назвіть перше слово в реченні. 
- Назвіть голосні звуки у першому слові. 
- Визначимо наголос у ньому. 
6.Зарядка для очей.(Слайд № №11-16). 
8.Робота над текстом. 
а)читання тексту вчителем; 
б) читання тексту кращим учнем; 
в)читання «ланцюжком»; 
г)бесіда за прочитаним (слайд № 17). 
- Про яку важливу справу розмовляли друзі? 
- Навіщо потрібен Будинок дружби? 
- Друзі потрібні всім чи ні? 
- Герої казки відмовляли комусь в пошуку друзів? 
- А у вас є друзі? 
- Ви вважаєте себе гарними друзями? 
ІV. Закріплення вивченого. 
1.Колективна робота над задачею. 
- Розв‘яжемо задачу. 
Для будівництва «Будинку дружби» крокодил Гена приніс 7 цеглин, а Чебурашка -3. Скільки всього цеглин принесли друзі? 
Аналіз задачі: 
- Що нам відомо? 
- Яке запитання задачі? 
- Як визначити кількість всіх цеглин? 
- Як ми відповімо на запитання задачі? 
V. Підсумок уроку. 
- Чого навчилися на уроці? 
-З яким «математичним секретом» познайомились? 
- Яке завдання було найцікавішим? 
- Як ви оцінюєте свою роботу на уроці? 
- Ви задоволені результатами своєї роботи? 
- Поділіться своїм задоволенням та успіхами з друзями, з батьками вдома і не забудьте розказати казку. Дякую за урок.
Категорія: Математика | Додав: stanenko
Переглядів: 1734 | Завантажень: 87 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук по сайту
Новини освіти
Поділися з друзями

Copyright MyCorp © 2024