Вода у природі. Властивості і стани води. - Нежива природа - Природознавство - Каталог файлів - Презентації для дітей

                RSS 
        
        
             Створити сайт безкоштовно
          
       Ви увійшли як Гость 
        Середа, 27.08.2014,  
                  Вітаю Вас Гость  
Останні коментарі
Доброго дня ! У мене та ж проблема, зареєструвалась, а скачати нічого не можу, допоможіть , будь ласка !!! ...
Answer: 1. Перейдіть по посиланню для викачування.
2. знайдіть там таке зображення

3. Натисніть на останню кнопку, де написано PPTX 254,73 Mb

Спасибі велике за подяку!!!!

Дякую за Вашу чудову презентацію!

Дякую Вам за чудові слова подяки!

Чудова презентація!!!!Дякую!

Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard»

Каталог файлів

Головна » Файли » Природознавство » Нежива природа

Вода у природі. Властивості і стани води.
Щоб завантажити файл, зареєструйтесь, або увійдіть під своїм логіном 30.11.2011, 17:54
Тема : Вода у природі. Властивості і стани води.
Мета. Формувати уявлення про воду: три стани води, властивості води-
рідини, розвивати вміння аналізувати і робити висновки. Розвивати вміння аналізувати природні явища, робити висновки; виховувати бажання економно використо¬вувати воду.
Обладнання. Склянки з водою і молоком, ложка .
Хід уроку
I. Організаційний момент.
1) Хвилинка спостережень.
— Яка зараз пора року?
— Який місяць?
— Що ви можете сказати про стан неба?
— Яка сьогодні температура?
— Чи є надворі вітер?
II. Актуалізація опорних знань.
1) Гра «Жива і нежива природа»
III. Повідомлення теми і завдань уроку.
1) Розгадування кросворда
— Якщо ви відгадаєте кросворд, то дізнаєтесь, без чого немає життя на Землі.
1. Назвіть корисну копалину чорного кольору, тверду ,горючу, яку використовують для опалення (вугілля)
2. Ця корисна копалина сипуча , не горить, буває жовтого і білого кольорів. Її використовують на будівництві.(пісок)
3. Тверда, біла, кожного дня користуємось в школі.А де ще застосовують?(крейда)
4. Назвіть корисну копалину, яка прозора , горюча, газоподібна. (газ)
— На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь про те, де на Землі знаходить¬ся вода, у яких станах і які властивості має вода.
— Де зустрічається вода?
— Вода є в повітрі, грунті, під землею, у горах. Більшу частину поверхні Землі займає вода. Це річки, озера, ставки, моря і океани.
— Чи міститься вода у рослинах? Як ви думаєте?
— Чи є вода в організмі людини і тварини?
— Отже, вода є в кожній живій істоті. Де немає води, там немає життя. Без води життя на Землі неможливе.

IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Властивості води
Проведення бесіди та дослідів, у ході яких на основі спостережень учні усвідомлюють властивості води. Проводячи досліди, кожну властивість учні записують у схему в зошиті.

Дослід 1. Учитель показує воду у склянці і запитує, чим вода відрізняється від каменя. Учні відповідають, що камінець твердий, його можна взяти в руку, покласти на стіл, кинути. Від цього він не змінить своєї форми.
— Чи має вода яку-небудь форму? Чи можна її покласти на стіл, як камінь?
Вчитель наливає воду у склянку.(Ні, вода потече, розіллється, вона рідка.)
Висновок: вода (як і інші рідини) легко змінює свою форму, набираючи форми посудини, в якій знаходиться.
не має форми

Дослід 2. У склянку з водою опустіть ложку. Чи добре її видно?
Висновок: Вода прозора.
прозора
- Чому в акваріумі добре видно рибок, рослини, пісок?

Дослід 3. Які ще рідини, крім води, ви знаєте?
Подивіться, чи має вода колір.
— Порівняйте воду з молоком.
Висновок: Вода — прозора, безбарвна.
прозора
Дослід 4. Визначте, чи має вона запах. Учитель відкриває пляшечки з одеколоном, бензином і водою. Учні нюхають їх, переконуються, що деякі рідини мають запах, а чиста вода запаху не має.
Висновок: Без запаху)
без запаху

2. Фізкультхвилинка.
3. Три стани води. Бесіда з елементами розповіді.
— А чи може бути вода твердою? Послухайте загадки.
Росте вона вниз головою.
Не літом, а зимою.
А сонце її припече,
заплаче вона, потече. (Бурулька)

Прозорий, як скло,
та не вставиш у вікно. (Лід)

Білий, а не цукор,
не має ніг, а йде. (Сніг)
— Де у вас, у кожнім домі, ховається вода у стані твердому? (У холодильнику.)
— На що перетворяться сніг і лід, коли їх нагріти?
— Що виходить з носика чайника, коли в, ньому кипить вода? (Пара.) (Пара — це теж вода, але вона легка, тому що перебуває в газоподібному
стані.)
Висновок: у рідкому — вода;
у твердому — сніг І лід;
у газоподібному — водяна пара,
4) Бесіда про економію, бережне ставлення до води
— Вода є солона і прісна.
—Як ви думаєте, яка вода потрібна живим організмам? Прісної води на Землі мало. На 100 літрів води припадає 2 літри прісної. Та з кожним днем чистої води на Землі стає все менше. Отже, воду треба берегти.
— Як ви повинні берегти воду?
— Яку воду можна пити?
— Не пийте води з річки, озера, ставка, не їжте снігу і льоду. Це небезпечно для здоров'я.
—Дайте оцінку вчинкам людей.
а) Водій зупинив автомобіль біля річки, щоб його помити.
б) Мама попросили Дмитрика закрити кран. Хлопчик відповів:
— З нього течуть тільки краплинки.
в) Дівчинка приїхала до бабусі, яка жила на березі річки. Позамітавши подвір'я, Оленка висипала сміття у воду.

V. Закріплення вивченого матеріалу.
— Я називаю вам слово, а ви називаєте стан води.
Вода, град, роса, пара, іній, лід, дощ, туман, сніг.
— Назвіть властивості води — рідини.
— Що станеться зі сніжинкою, яка впаде вам на руку?
VI. Підсумок уроку.Оцінювання.
VII. Домашнє завдання.
Категорія: Нежива природа | Додав: len-stef
Переглядів: 5631 | Завантажень: 395 | Рейтинг: 4.5/2
Підтримайте наш сайт, переглянувши рекламні сайти
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук по сайту
Новини освіти
Наші користувачі
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 5
Користувачів: 2
VC, ANN5852
Наша кнопка
Презентації для дітей



Copyright MyCorp © 2014
Створити сайт безкоштовно