RSS 
        
        
             
          
       Ви увійшли як Гость 
        Четвер, 18.04.2024,  
                  Вітаю Вас Гость  
Категорії розділу
Інші [135]
Наша кнопка
Презентації для дітей


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard»

Каталог файлів

Головна » Файли » Різні презентації » Інші

"З Україною в серці"
Щоб завантажити файл, зареєструйтесь, або увійдіть під своїм логіном 15.08.2017, 17:17

З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ (перший урок у 2-Б класі) Мета уроку: формувати компетентності: ключові (вміння вчитися − самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, працювати згідно з правилами роботи в групі; загальнокультурна – дотримуватися норм мовленнєвої культури; здоров'язбережувальна – дотримуватись правильної постави за партою; предметні – поглибити знання учнів про нашу Україну; розвивати творчі задатки школярів, цікавість до рідного краю; виховувати патріотів держави, повагу до її символів, бажання стати гордістю своєї Батьківщини. Обладнання: мультимедійне забезпечення; дошка, прикрашена квітами-символами України; плакат з гілками калини та словами-символами на них. Хід уроку І.Організація класу до уроку. 1.Привітання вчителя. − Діти, вітаю вас із початком нового навчального року, бажаю міцного здоров'я успіхів у навчанні, справжніх друзів. 2.Вітання учнями один одного. − Привітайте один одного зі святом знань, подаруйте посмішку, скажіть своєму товаришеві комплімент. ІІ.Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності. − Діти, пропоную вам замислитись та закінчити рядки з вірша українського письменника Василя Симоненка. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки … (Батьківщину) (Діти пропонують варіанти відповідей, вчитель закінчує рядок словами поета) − Так писав відданий син України Василь Симоненко, поет, патріот. Як і рідну матір ми не вибираємо, так і Батьківщину людина не вибирає, але прикипає до неї всім серцем, як і до рідної неньки, проймається великою любов’ю на все життя. От ми з вами і почнемо нашу дорогу до знань з найсвітлішого – з любові до рідного краю. − Україна – це наш рідний край, наша дорога Вітчизна, земля, де ми народилися, вперше побачили та пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов та турботу – це наша найдорожча у світі Батьківщина. Вона для кожного з нас одна, як і мама. − Діти, подивіться уважно на дошку. На гілочках куща калини написані сова. Про що ви думаєте, коли їх читаєте? Калина Дніпро лелека вишиванка Тарас Шевченко барвінок Київ верба тризуб віночок криниця − Здогадалися. Правильно. Україна – наша Вітчизна – ненька зі своєю історією, добротою, щирістю, красою, садками, нивами… Це найдорожча земля, де ми народилися, де живуть наші батьки, рідні, де звучить чарівна, мелодійна українська пісня. Всі ці слова стосуються нашого рідного краю – України. (вчитель прикріплює посередині табличку зі словом Україна) − Якими ще словами, близькими за значенням, и можемо її назвати? (Батьківщина, рідна сторона, любий край, земля батьків, отчий дім, рідний дім, отча земля, моя держава) − Прочитайте тему нашого уроку. (діти з дошки читають тему «З Україною в серці») − Як ви розумієте ці слова? Що може тримати людина в серці? (підсумок відповідей учнів, підведення до висновку) − Отже, сьогодні ми з вами розпочнемо подорож нашою країною. Ми будемо гортати уявні сторінки усного журналу, виконуючи різні завдання та краще пізнавати нашу рідну країну. Під час уроку треба бути старанними, наполегливими, тільки разом ми подолаємо цей шлях. ІІІ.Осмислення та усвідомлення матеріалу уроку. 1.Перегортаємо першу сторінку «Україна устами поетів» − Послухайте вірш. Якими словами, що асоціюються з Україною, можемо доповнити слова на дошці? Що ж таке є моя Батьківщина? Під вікном червоніє калина, Казочка цікава у бабусі, І тихенька пісенька матусі. Сила та незламність мого тата, Вся обсаджена квітками рідна хата. Попід тином дідова криниця, Ген у полі – золота пшениця. На даху в своїм гнізді лелека І дорога у майбутнє – ой далека. І веселочка зігнулась понад ліс, І стрімкий за полем обеліск. (Діти доповнюють групу слів на дошці словами з вірша). − Чи є десь на землі такий чарівний край, де тихі весняні ночі пливуть на крилах солов’їних пісень, де вранці на замріяній річці джерельною водою умивається біле латаття, де навесні та влітку під шатами яскравих дерев яскравіє килим різнотрав’я і квітів? − Є, це наш рідний край. (Звучить пісня «Квітуча Україна» слова і музика Наталії Май) − Рідний край… Він починається від батьківського порогу стрункої тополі, твоїх воріт, з барвінку, який ніжно стелиться по садочку. Найсвятішими для нас є слова Україна, Батьківщина. (Учні декламують вірші) 1. Є край, де найкращі у світі пісні І цвітом чарує калина, Де сонечко вперше всміхнулось мені Це дім мій – моя Україна. 2. Ось небо блакитне і сонце в зеніті! Моя Україна – найкраща у світі! Моя Україна – це ліс і озерця, Безмежні степи і чарівні джерельця. 3. Красиві пейзажі і гори високі, Маленькі струмочки і ріки глибокі. Міста старовинні і замки прекрасні, Великі будови і наші сучасні. 4. Сади чарівні, мальовничі села, Моя Україна – це пісня весела. Це щира, багата, як світ, її мова, Крилата, така мелодійна, чудова! 5. Її обереги – верба і калина. Найкраща у світі – моя Україна. Бо нам найрідніша Вітчизна і мати. То як же нам, дітям, її не кохати!? 6. Моя Україна – козацькая слава! Така волелюбна і мирна держава. Вона дорога нам, і рідна, і мила, Бо світ перед нами, як мати, відкрила. Вітчизно свята, дорога Україно, Для кожного х нас ти у світі – єдина. 2.Перегортаємо другу сторінку «Ми актори» Інсценізація Вчитель: Засперечалися одного разу діти, яка стежка найкраща? 1 дитина: − До магазину, - там є цукерки. 2 дитина: − Ні, до школи, - там є діти. 3 дитина: − Ні, до річки, - там можна купатись. 4 дитина: − Ні, в садок, -там повно яблук і груш. 5 дитина: − Ні, у поле, - там простір широкий. Вчитель:Але тут увійшла мама. Діти запитують її (хором): − Яка стежка найкраща? Вчитель: Мама подивилась на дітей, лагідно посміхнулась і відповіла… Мати: − Додому, діти! До рідного дому! − Як ви гадаєте, чому мама так сказала? Яка стежка найкраща для вас? 3.Перегортаємо третю сторінку «Народ скаже – як зав’яже» Гра-конкурс «Хто швидше промовить кінцівку прислів’я» Рідна сторона – мати, а чужа - … (мачуха) Людина без Батьківщини, як соловей без … (пісні) Та земля мила, де … (мати народила) Всюди добре, а … (дома краще) Без верби і калини … (нема України) Тільки в ріднім краї солов’ї … (співають) 4.Перегортаємо четверту сторінку «Бабусина скринька» Здавна українці мали такий звичай – найцінніші речі складати в скриню. Повна скриня – це символ достатку. У цю скриню ми зберемо речі, якими відрізняється український народ від інших народів. Попрацюйте в парах. Виберіть ті речі, якими славляться українці. Плов, вареники, драники; Лелека, слон, мавпа; Пальма, калина, ялина; Вишитий рушник, віяло, матрьошка; Береза, клен, верба; Місяць, зірка, тризуб; Чорнобривці, кактус, гвоздика; Віночок, хустинка, шапка. (Діти працюють в парах, підкреслюють на картках потрібні слова. Перевірка відбувається фронтально) 5.Перегортаємо п’яту сторінку «Славетні українці» − Українська земля багата талановитими людьми. Скільки поетів, письменників, художників, спортсменів, співаків, громадських діячів прославляють Батьківщину на рідних просторах та по всьому світу. Пригадайте їх імена. (Діти називають видатних українців) (Григорій Сковорода – філософ, педагог, Костянтин Ушинський – педагог, Василь Сухомлинський – письменник, вчитель, Максим Березовський – композитор, Микола Лисенко – піаніст, композитор, Ольга Кобилянська – письменниця) − Пропоную переглянути відео «Видатні українці» 6.Перегоратємо шосту сторінку «Ми співавтори». Робота в групах − Щоб переконатися, яка гарна наша Батьківщина, спробуємо відредагувати строфи віршів. (Діти діляться на групи по 5-6 учнів, за малюнками-картками. Завдання для кожної групи розписані на листках) І група «Листочки калини» Моя Батьківщина – це хата й …, (калина) Що виросла біля … (вікна). Моя Батьківщина – це вся Україна, Що в цілому світі … ! (одна) Моя Батьківщина – це села й містечка, Й верба, що пустила … (гілля) І річка красива від нас недалечко, Уся наша рідна … !(земля) Моя Батьківщина – це будні і …, (свято) І неба безмежного шир. Щасливе дитинство, і мама, і …, (тато) Це радість, це ласка і … ! (мир) ІІ група «Кетяги калини» Ось небо блакитне i сонце в зенiтi! Моя Україна - найкраща у ... ! (у світі) Моя Україна - це ліс і озерця, Безмежні степи i чарiвнi ... .(джерельця) Красиві пейзажі i гори високі, Маленькі струмочки i ріки ... . (глибокі) Міста старовинні i замки прекрасні. Великі будови і наші, … . (сучасні) Сади чарiвнi, мальовничиї села. Моя Україна - це пісня ... . (весела) Це щира, багата, як світ, її мова, Крилата, така мелодійна, ... . (чудова) Її обереги - верба i калина. Найкраща у свiтi - моя ... . (Україна) Бо нам найрiднiша Вітчизна i мати. То як же нам, дітям, її не …! (кохати) Моя Україна - козацька слава! Така волелюбна i мирна … . (держава) Вона дорога нам, i рідна, i мила. Бо світ перед нами великий ... . (відкрила) Вітчизно свята, дорога Україно, Для кожного з нас ти у свiтi ... . (єдина) (Учні працюють в групах. Після обговорення командири команд зачитують отримані вірші. Відбувається перевірка і обговорення) 7.Перегортаємо сьому сторінку «Ми партіоти» − Кожен патріот добре знає історію та традиції свого народу. Спробуємо свої сили та дамо відповіді на запитання вікторини. Вікторина «Чи знаєш ти свою країну?» Назва нашої держави. (Україна) Столиця України. (місто Київ) Кольори нашого прапору. (Синій і жовтий) Назвіть державні символи України. (Герб України, Гімн України, Прапор України) Назвіть рослини-символи України. (верба і калина) Назвіть обереги українського народу. (Віночок, вишитий рушник) Ім’я найвідомішого українського поета. (Тарас) Яка велика річка протікає На Україні? (Дніпро) Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина. (Європа) З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом-сіллю) − Дякую, діти, за чудову роботу. Я вірю, що ви ростете справжніми патріотами нашої Батьківщини і обов’язково прославите її своїми добрими справами. IV.Підсумок уроку 1.Створення композиції «Уквітчана Україна» Діти на паперових кетягах калини та листочках пишуть побажання для Батьківщини та прикріплюють їх на гілочках калинового куща, що на дошці. − Хай цей калиновий кущ буде символом нашої України – мирної та рідної всім нам. 2.Заключна бесіда − Про яку Україну ви мрієте? Що ви вже зараз для цього можете зробити? 3.Слово вчителя − Діти! Кожен з нас створює своє майбутнє та майбутнє нашої країни. Хоч ви ще навчаєтесь у школі, ви вже будуєте наше спільне майбутнє. Закінчити наш урок я хочу словами вірша Володимира Сосюри «Любіть Україну» Любіть Україну Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, як трави, як води... В годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негоди. Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову і мову її солов’їну. Між братніх народів, мов садом рясним, сіяє вона над віками... Любіть Україну всім серцем своїм і всіми своїми ділами. Інформаційні джерела 1. http://deti.e-papa.com.ua/virshi-dlya-ditei/virshi-pro-ukrainu/ − вірші про Україну 2. http://nv.ua/project/istoria-100-vydayushchikhsya-l.html − видатні українці 3. https://www.youtube.com/watch?v=67D0CyRlB-I – відео на пісню «Квітуча Україна» слова і музика Н.Май. 4. https://www.youtube.com/watch?v=_cQd0R6zus8 – відео «Українці, які змінили світ» 5. https://drive.google.com/file/d/0B6mbipmLa0SUWk9IdzhObldPaFE/view 6. http://www.greenmarket.com.ua/blog/plodoviy-sad/kalina/ – кущ калини 7. http://koippo414.at.ua/100tysyach/2017/PershiyUrok2017/py_2017_2018.pdf - методичні рекомендації щодо проведення першого уроку у 2017-2018 навчальному році 8. https://www.xn--80aamewp7k6b.com.ua/2017-2018-navchalnyj-rik/ - КВНЗ Київської області Академія неперервної освіти 9. Дітям про державну та народну символіку України (Упорядник Л. М. Римар). – Х.: Видавнича група «Основа», 2004. 10. Сценарії свят в початковій школі 1-4 класи. – Торсінг-плюс, 2005. 11. Третяк О. П. Вихованя ціннісного ставлення до людини у молодших школярів. Частина 1. – Х.: Вид.авнича група «Основа», 2013. – 159 с.

Категорія: Інші | Додав: Mersia
Переглядів: 1459 | Завантажень: 80 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук по сайту
Новини освіти
Поділися з друзями

Copyright MyCorp © 2024