Мета уроку: - повторити: про одиниці довжини ( 1см, 1 дм, 1м) та співвідношення між ними; поняття «відрізок»; двоцифрові числа; - виконати: завдання на уміння будувати відрізки та вимірювати їх довжину; на перехід від меншої одиниці вимірювання довжини в більшу і навпаки; на додавання і віднімання іменованих чисел; - перевірити: набуті знання, виконуючи завдання в робочому зошиті, працюючи в групах. Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення. Обладнання. Матеріал для роботи в групах, мультимедійний супровід, зелені та червоні кружечки. Хід уроку І. Організаційний момент. Слайд 1 Вчитель. Жила- була дівчинка. І звали цю дівчинку Білосніжка.Жила вона зі злою мачухою-королівною. Вигнала вона бідолашну дівчинку з дому. Пішла Білосніжка і потрапила до лісу, а в лісі побачила незвичайний будиночок, в якому жили сім гномів. Білосніжка дуже любила математику. І ось щоб Білосніжка не потрапила до злої мачухи, вирішили гноми допомогти дівчинці. Кожному гному потрібно виконати завдання. І сьогодні на уроці ми допоможемо гномам виконувати ці завдання. ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Слайд 2,3 - повторимо: одиниці довжини ( 1см, 1 дм, 1м) та співвідношення між ними; поняття «відрізок»; двоцифрові числа; - виконаємо: завдання на уміння будувати відрізки та вимірювати їх довжину; на перехід від меншої одиниці вимірювання довжини в більшу і навпаки; на додавання і віднімання іменованих чисел; - перевіримо: набуті знання, виконуючи завдання в робочому зошиті, працюючи в групах. IІІ. Актуалізація опорних знань. Пригадай! Ти це знаєш! Слайд 4 1)Завдання першому гному Простаку. а) Каліграфічна хвилинка: цифра 2. Слайд 5 б) Запиши числа 2 дес.2 од., 2 дес., 2 од.( 22, 20, 2) Слайд 6 -Назвати двоцифрові числа. -Назвати одноцифрові числа. -Яке число найбільше? Яке найменше? -Назвати число попереднє 20, наступне 20. 2) Завдання гному, якого звуть Чихун. Слайд 7 Д. О. Д. О. 5 5 8 9 1 0 4 9 6 1 1 2 3 4 9 9 2 7 8 - Чи вірно? 4) Завдання гному, якого звуть Соня. Слайд 8 а) Назвати номер, що під ним зображений відрізок. №1 №2 №3 б) Робота за підручником. (с.12, № 53) Слайд 9 З'єднайте точки АВ і ВС, виміряйте відрізки. 3 см + 7 см = 10 см; АС = 10 см А 3 см В 7 см С -Порівняйте відрізки АС і АВ. -Якою більшою одиницею вимірювання довжини можна записати 10 см? АС = 1 дм -Скільки в 1 дм сантиметрів? 1 дм = 10 см -Які ще одиниці довжини ви знаєте? Скільки в 1 м дециметрів? сантиметрів? 1 м = 10 дм = 100 см ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. Діти танцюють під пісню гномів (фрагмент мультфільму). Слайд 10 IV. Закріплення знань. Виконай! У тебе все вийде! Слайд 11 1)Завдання від гнома, якого звуть Скромник. Слайд 12 Знайди помилку (усно). 10см+6 см = 10 дм 6 см 70 см = 70 дм 70см+1 см = 7 дм 1 см 84 см = 4 дм 8 см 2) Завдання гному, якого звуть Весельчак. Слайд 13 а) Робота за підручником (с.12, № 54 – з коментуванням). 15 см+1 см= дм см 80 см+4 см= дм см 100 см-30 см= дм 73 см - 2 см= дм см 3) Завдання гному, якого звуть Ворчун. Слайд 14 а) Робота за підручником (с.12,№ 55). Накреслити відрізок. 11 – 10 = 1 (см) К 1 см Р Відповідь: 1 см. -Якщо взяти 10 таких відрізків, скільки вийде? (10 см) -Скільки це дециметрів? б) Гра «Так чи ні». Слайд 15 Якщо так, діти показують зелений кружечок, якщо ні – червоний. 1 дм = 100см – ні 1 м = 100 см - так 1 м = 100 дм - ні 4) Завдання гному, якого звуть Тихоня. Слайд 16 Робота за підручником(с.13, №56). Розв’язати задачу. Гном – 8 волошок на ? волошок > Білосніжка – 5 волошок 1) 8 – 5 = 3 (вол.) Відповідь: на 3 волошки більше у гнома. ФІЗПАУЗА. (Зарядка для очей). Слайд 17 . V. Перевірка набутих знань. Переконайся! Ти навчився! Слайд 18 Завдання всім гномам. а) Робота в зошиті з друкованою основою ( с. 8 , № 1 – 5). Слайд 19 б)Хибне чи істинне твердження. Слайд 20 Завдання всім гномам (підручник, с. 13, № 57). в) Робота в групах. Слайд 21 Обвести кружечком правильну відповідь. 30 см + 6 см А) 30 дм 6 см; б) 6 дм 3 см; в) 3 дм 6 см. 55 см - 4см А) 51 дм; б) 5дм 1 см; в) 50 дм 1 см. VI. Цікава математика. 1) Завдання всім гномам ( підручник, с.13, № 58) Слайд 22 Білосніжка і гноми зустріли трьох дівчаток . Сестричок звати Маша, Ніна і Даринка. Найстарша з них – не Даринка і не Маша, а найменша – не Маша. Назви імена дівчаток від найстаршої до най- меншої. Маша – 2- середульша. Ніна - 1- найстарша. Даринка – 3 - найменша. VII. Підсумок уроку. Слайд 23 -Чи допомогли ми Білосніжці? Тепер Білосніжка не потрапить до злої мачухи королівни. -Хто знав всі правила? - Кому потрібно повторити правила? - Кому було легко виконувати завдання? - Кому важко? VIII. Домашнє завдання. Слайд 24, 25 Підручник, с. 13, № 59, 60; робочий зошит, с. 8, № 6.