RSS 
        
        
             
          
       Ви увійшли як Гость 
        Понеділок, 23.12.2024,  
                  Вітаю Вас Гость  
Наша кнопка
Презентації для дітей


Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard»

Каталог файлів

Головна » Файли » Природознавство » Нежива природа

Вода у природі. Властивості і стани води.
Щоб завантажити файл, зареєструйтесь, або увійдіть під своїм логіном 30.11.2011, 18:54
Тема : Вода у природі. Властивості і стани води.
Мета. Формувати уявлення про воду: три стани води, властивості води-
рідини, розвивати вміння аналізувати і робити висновки. Розвивати вміння аналізувати природні явища, робити висновки; виховувати бажання економно використо¬вувати воду.
Обладнання. Склянки з водою і молоком, ложка .
Хід уроку
I. Організаційний момент.
1) Хвилинка спостережень.
— Яка зараз пора року?
— Який місяць?
— Що ви можете сказати про стан неба?
— Яка сьогодні температура?
— Чи є надворі вітер?
II. Актуалізація опорних знань.
1) Гра «Жива і нежива природа»
III. Повідомлення теми і завдань уроку.
1) Розгадування кросворда
— Якщо ви відгадаєте кросворд, то дізнаєтесь, без чого немає життя на Землі.
1. Назвіть корисну копалину чорного кольору, тверду ,горючу, яку використовують для опалення (вугілля)
2. Ця корисна копалина сипуча , не горить, буває жовтого і білого кольорів. Її використовують на будівництві.(пісок)
3. Тверда, біла, кожного дня користуємось в школі.А де ще застосовують?(крейда)
4. Назвіть корисну копалину, яка прозора , горюча, газоподібна. (газ)
— На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь про те, де на Землі знаходить¬ся вода, у яких станах і які властивості має вода.
— Де зустрічається вода?
— Вода є в повітрі, грунті, під землею, у горах. Більшу частину поверхні Землі займає вода. Це річки, озера, ставки, моря і океани.
— Чи міститься вода у рослинах? Як ви думаєте?
— Чи є вода в організмі людини і тварини?
— Отже, вода є в кожній живій істоті. Де немає води, там немає життя. Без води життя на Землі неможливе.

IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Властивості води
Проведення бесіди та дослідів, у ході яких на основі спостережень учні усвідомлюють властивості води. Проводячи досліди, кожну властивість учні записують у схему в зошиті.

Дослід 1. Учитель показує воду у склянці і запитує, чим вода відрізняється від каменя. Учні відповідають, що камінець твердий, його можна взяти в руку, покласти на стіл, кинути. Від цього він не змінить своєї форми.
— Чи має вода яку-небудь форму? Чи можна її покласти на стіл, як камінь?
Вчитель наливає воду у склянку.(Ні, вода потече, розіллється, вона рідка.)
Висновок: вода (як і інші рідини) легко змінює свою форму, набираючи форми посудини, в якій знаходиться.
не має форми

Дослід 2. У склянку з водою опустіть ложку. Чи добре її видно?
Висновок: Вода прозора.
прозора
- Чому в акваріумі добре видно рибок, рослини, пісок?

Дослід 3. Які ще рідини, крім води, ви знаєте?
Подивіться, чи має вода колір.
— Порівняйте воду з молоком.
Висновок: Вода — прозора, безбарвна.
прозора
Дослід 4. Визначте, чи має вона запах. Учитель відкриває пляшечки з одеколоном, бензином і водою. Учні нюхають їх, переконуються, що деякі рідини мають запах, а чиста вода запаху не має.
Висновок: Без запаху)
без запаху

2. Фізкультхвилинка.
3. Три стани води. Бесіда з елементами розповіді.
— А чи може бути вода твердою? Послухайте загадки.
Росте вона вниз головою.
Не літом, а зимою.
А сонце її припече,
заплаче вона, потече. (Бурулька)

Прозорий, як скло,
та не вставиш у вікно. (Лід)

Білий, а не цукор,
не має ніг, а йде. (Сніг)
— Де у вас, у кожнім домі, ховається вода у стані твердому? (У холодильнику.)
— На що перетворяться сніг і лід, коли їх нагріти?
— Що виходить з носика чайника, коли в, ньому кипить вода? (Пара.) (Пара — це теж вода, але вона легка, тому що перебуває в газоподібному
стані.)
Висновок: у рідкому — вода;
у твердому — сніг І лід;
у газоподібному — водяна пара,
4) Бесіда про економію, бережне ставлення до води
— Вода є солона і прісна.
—Як ви думаєте, яка вода потрібна живим організмам? Прісної води на Землі мало. На 100 літрів води припадає 2 літри прісної. Та з кожним днем чистої води на Землі стає все менше. Отже, воду треба берегти.
— Як ви повинні берегти воду?
— Яку воду можна пити?
— Не пийте води з річки, озера, ставка, не їжте снігу і льоду. Це небезпечно для здоров'я.
—Дайте оцінку вчинкам людей.
а) Водій зупинив автомобіль біля річки, щоб його помити.
б) Мама попросили Дмитрика закрити кран. Хлопчик відповів:
— З нього течуть тільки краплинки.
в) Дівчинка приїхала до бабусі, яка жила на березі річки. Позамітавши подвір'я, Оленка висипала сміття у воду.

V. Закріплення вивченого матеріалу.
— Я називаю вам слово, а ви називаєте стан води.
Вода, град, роса, пара, іній, лід, дощ, туман, сніг.
— Назвіть властивості води — рідини.
— Що станеться зі сніжинкою, яка впаде вам на руку?
VI. Підсумок уроку.Оцінювання.
VII. Домашнє завдання.
Категорія: Нежива природа | Додав: len-stef
Переглядів: 12325 | Завантажень: 503 | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук по сайту
Новини освіти
Поділися з друзями

Copyright MyCorp © 2024