Мета: вчити учнів описувати ромашку за малюнком, планом, змістом загадки; формувати вміння давати відповіді на запитання; виховувати естетичні почуття, бережливе ставлення до квітів як частини живої природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Усміхнися всім навколо: Небу, сонцю, квітам, людям, І тоді обов’язково День тобі – веселим буде! II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Подорожуємо у квіткову країну 1. Зупинка «Каліграфічна» Хвилинка каліграфії За аг ад дк ара реб ус Загадка шарада ребус 2. Зупинка «Ігрова» Гра «Вилучи "зайву" літеру» Вурлиця — вулиця; зайєць — заєць; килдим — килим; меторо — метро; дознака — ознака; ясень — ясен. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с.14) Вправа 1 — Прочитайте загадку. Які слова допомогли знайти відгадку? — Доберіть із тексту слова, які описують ромашку. Доповніть ними речення. Ромашка золотиста, ніжна, гожа. — У підкреслених словах вимовте голосні звуки. 3. Зупинка «Квіткова» Квіти і ми Квіти – це велике диво, створене природою. Чи згодні ви з цим? Чому? Ми милуємося квітами, насолоджуємося їхніми пахощами. Які почуття викликає у вас красива квітка? Квіти вважаються гарним подарунком, символом свята. Чи знаєте ви, де можна придбати квіти, щоб їх подарувати? Міркуємо і доводимо свою думку! Що буде краще:нарвати квітів на клумбі,в лісі, на лузі чи придбати букет у квітковому магазині? Фізкультхвилинка 4. Зупинка «Ромашка» Вправа 2 — Розгляньте малюнок. Дайте відповіді на запитання. — Де росте ромашка? (Ромашка росте у садочках та палісадниках, у парках та на городі, у лузі та полі.) — Яке в неї стебло? (Стебло в неї тонке, тендітне.) — Які в ромашки листочки? (Листочки у ромашки зелені, довгасті, різьблені.) — Які в неї пелюстки? (Пелюстки білі та ніжні.) — Яка у квіточки серединка? (Серединка золотиста.) — Що вам відомо про ромашку? (Ромашка лікує людей від багатьох хвороб, годує солодким нектаром комах.) Вправа З — Складіть власний опис ромашки. Зразок опису ромашки. Ромашка – гарна квітка. Вона росте у садочках, у парках, у лузі та полі. У квітки тоненьке стебельце. Листочки зелені, довгасті, на кінчиках різьблені. Пелюстки біленькі та ніжні. У ромашки кругла серединка жовтого кольору, яка схожа на маленьке сонечко. Ромашка лікує людей. Усі, хто дивиться на неї, не можуть відірвати очей від такої краси. Учні читають свої роботи. 5. ЗУПИНКА «ЦІКАВИНКА» РОМАШКИ По легендах, ромашка виростає там, де падає зірка з піднебесся. Маленьке сонечко або королева лугів і полів - так називають ромашку. Раніше ця квітка називалася «романова трава», у перекладі з польської мови, означає «римська». Їх більше 350 різновидів. Ромашку ще називають поповник або романок, іноді «здивоване око». Тобто округлене від подиву око, покрите безліччю ніжних вій. Саме вії-пелюсточки й шарудять на вітрі. Ромашка- королева лугів і полів. V. Підсумок уроку. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Намалювати ромашку.
|