Мета. Активізувати знання про необхідність дбайливого ставлення до природи, про взаємозв’язки між діяльністю людини і життям природи, виховувати почуття відповідальності за те, що відбувається в природі;виховувати екологічну культуру; виховувати любов до природи.
Вихователь. Діти! Як називається наш спільний дім - наша планета? Діти. Земля. Вихователь. А хто знає яка за порядком планета Земля в Сонячній системі? Діти. Третя. Вихователь. Молодці! Дайте відповідь на наступні питання: якщо подивитися з космосу, якого кольору наша планета? Чому? Діти. Блакитного. Тому, що більшу частину Землі займають океани. Вихователь. Правильно. Читець 1. Земля — планета і найбільше диво, Не знаємо чи є десь світ такий. А на Землі так гарно, так красиво. Наш світ чарівний, дивний і живий… Читець 2. В Землі – наше коріння, В Землі – наша сила, І сила в плечах Від лугів і полів. Земля – нагодує, Додасть більше сили, Ти тільки для неї Себе не шкодуй. Вихователь. Чому ми говоримо: «Земля – матінка, земля – годувальниця?» (Відповіді дітей). Вихователь. Дійсно, від Землі ми отримуємо дуже багато, і недарма її з дитинства звемо матір’ю. Все, що дає нам Земля із своїх надр, є справді скарбом. А поверхня Землі дає нам чисте повітря, тепло, їжу. А скільки дивовижі ми спостерігаємо на землі! Така от куля, голуба планета. Мала планета в Космосі пливе. Жива Земля, наснага для поета, Вона жива, бо все на ній — живе. Живі рослини і живі тварини, Живі річки, озера і моря. Читець 3. Озирнись навколо ти, І побачиш диво: Небо, сонце і пташки... Як же тут красиво! Ось береза розплела Коси свої жовті, А ялини, як були, Не змінились зовсім. Читець 4. В зелених лаврах, в синій світлотіні У сяйві сонця й вишні у цвіту, В огні троянд, у моря мерехтінні Побачить кожен може красоту.
Вихователь читає вірш Надії Красоткіної «Краса землі» О! Скільки треба мати слів в запасі, Щоб описати всю красу землі У фарбах, формах, пахощах і часі... Її річки і джерельця малі, Її простори й небеса чарівні, Лісів казкових музику дзвінку, Степи квітучі, дужі гори дивні, Одвічну мудрість і любов палку. Багато слів... А більше ще любові, Щоб дивуватися у сні і наяву. І передати в поетичнім слові Красу землі безмежну і живу. - Будьте уважні до природи, зупиніть тих, хто забруднює річки, засмічує ліси, знищує мурашники, руйнує гнізда пташок. Пам’ятайте! У природі потрібні всі, і навіть гусінь. Читець 5. Потрібні усі - і злі, і привітні, Страшнючі потвори і ті необхідні. На світі потрібен усяк, хто в нім є, Чи мед, чи отруту, чи ще що дає. Важко живеться кішці без мишки, І мишці без кішки не легше ні трішки. Варті всі життя на землі - І мусять це знати великі й малі.
Відгадування загадок *** З квіток мед вона збирає І у вулику ховає. Кружляє цілий день мала Здогадались хто? (Бджола) *** В нас гуляє біля тину, Має носик-намистину, Сам він схож на будячок Це колючий …(Їжачок) *** Не боїться ця пташка зими, Сало любить вона, так як ми. Жовта грудка та сиві крильця. Здогадалися, хто це? (Синиця) *** В мене довгий хоботок, З квіт збираю я пилок. Ще яскраві крильця маю, Безтурботно я літаю. (Метелик) *** У лусці мої боки – Вони холодні та слизькі. Плавать можу досхочу, Та усе життя мовчу. (Риба) *** Швидко бігаю в траві, Спробуй ти мене влови! Міцно хвостик мій тримай, Та збіжу я, так і знай. Я тваринка непроста – Проживу і без хвоста. (Ящірка)
Вихователь. Ми багато і часто говоримо про красу довкілля. Нас справді вражають простори Землі, гори, казкові ліси. Ми навіть не припускаємо думки, що раптом все це може зникнути, стати отруєним для всього живого... Катастрофи, варварське ставлення людей до природи. Якась страшна помилка, недогляд — і все зникне! Людина на земній кулі вже знищила 270 видів диких тварин. Їх назви та зображення ми можемо знайти лише на сторінках Чорної книги. Люди так захопились поліпшенням свого життя, що не помітили, як в ріках стало менше риби, а в лісах птахів і звірів. Риба загинула, отруєна добривами, що стікали з полів, брудними стоками міст і заводів. Отруйні речовини вбивали комах на полях та, разом з тим, губили птахів і звірів. Ліси вирубувались, тому тваринам і птахам важче стало знайти їжу та пристанок. Вони гинули просто від того, що їм не було де жити. Повітря в містах стало брудним через викидні гази автомобілів і дим заводів і котелень. Вздовж шляхів, навіть у лісах, на берегах рік, озер й морів з’явились купи сміття. Адже багато хто з людей, у тому числі й діти, викидають прямо собі під ноги обгортки, пляшки та інші непотрібні речі. Вони не задумуються над тим, що скло та пластмаса залишаються сміттям на тривалий час: природа сама не може від них позбавитись. Більшу частину сміття, що забруднює Землю складає пластмаса. Пляшки з пластмаси, викинуті в лісі, пролежать без змін 100 та більше років. І якось непомітно життя на Землі багато в чому стало гіршим. Прибережні океанські води вкрилися брудним смердючим шаром жирного слизу. Пелікани, чаплі, качки, морські леви та інші тварини потрапили в бруд і гинули. Тюлені, великі кити, слон, тигр, гігантська панда, носоріг – це тварини, яким загрожує вимирання, тому вони занесені в Червону книгу. Читець 6. Прокиньтесь, люди! Опам'ятайтесь, люди! Земля жива кричить од болю! Рятуйте Землю. Планету. Зону. Землі не буде, і нас не буде! Вихователь. Зупинись, людино! Не роби боляче ні тварині, ні стеблині. Не губи краси. Пам’ятай! Що Земля — це неоціненний дар, наш спільний дім, і берегти її — наш священний обов'язок, бо Землі не буде, і нас не буде! Читець 7 . Давайте будемо все оберігати: Джерела, ріки, квіточки малі. Любить всім серцем й завжди пам’ятати, Що ми є часточка природи на Землі. Надія Красоткіна
Читець 8. Рідна природо, нам дорога ти, Сонце у гаю, спів солов’я Вічно любити, оберігати Красу, багатство, землю свою! П.Сиченко
Гра «Я починаю — ти продовжуєш» У лісі — не смітити... Гілок — не ламати... Дерева — садити... Кущі — садити... Вогнища — не залишати... Тварин треба - захищати Їх оселі не - руйнуй Краще взимку – підгодуй.
Звичайно, salina, там треба зареєструватись і тоді можна викачати. Але я знайшла один файлообмінник,на який згодом хочу перевести наш сайт. Він набагато простіший і зручніший.